Turniej w Wadowicach

rok 2013 » Turniej w Wadowicach

III Memoriał Józefa Zemana w Wadowicach

Stowarzyszenie ALPS Wadowice zorganizowało po raz III turniej ku pamięci Józefa Zemana, cenionego wadowickiego trenera siatkówki, prowadzącego drużynę Skawy Wadowice, Szarotki Wadowice i Beskidu Andrychów.

W Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach w sobotę 8 grudnia odbył się turniej siatkówki amatorów.

 

Udział wzięło 10 drużyn z Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Piekar Śląskich i nasza reprezentacja w składzie:

Iza, Paulina, Bogdan, Jano, Master, Kuba, Kamil i relacjonujący to wydarzenie Tomek.

Pierwsze dwa mecze stosunkowo łatwo wygraliśmy i do trzeciego meczu grupowego mając zapewniony udział w finale przystąpiliśmy w dobrych nastrojach.
Drużyna z
Piekar Śląskich wydawała nam sie faworytami zawodów i mecz z nimi potwierdził nasze przypuszczenia.
W półfinale przeciwnikami okazali się gospodarze - drużyna TMT z Wadowic. Po zaciętym meczu w dwóch setach wygraliśmy. W drugim półfinale znajomi z Piekar Śl. również wygrali. 

Po meczu o trzecie miejsce wygranym przez zawodników z Wadowic nad zespołem TMT Wadowice przystąpiliśmy do rozgrywki finałowej.

Finał był zacięty, przeciwnik wymagający, a losy meczu przechylały sie małymi punktami z jednej na drugą stronę. W końcówkach setów jednak siatkarze z Piekar Śl. zdobywali dwupunktową przewagę i w stosunku 21 : 19 wygrali I set  i decydujący II również.

Należy uznać, że zawody stały na wysokim poziomie i zdobycie II miejsca wszyscy zgodnie uznali za sukces. Gratulacje należą się wszystkim graczom za zaciętą i sportową rywalizację.

Fotki wykonali Paulina i Tomek.

Pozdrowienia dla wszystkich z okazji zbliżających sie Świąt.