Rowerem na Jałowiec

Towarzystwo siatkarskie Dziadki » Rowerem na Jałowiec

W niedzielę , 7 czerwca  reprezentacja Dziadków w składzie Paulina,  Mariusz, Tomek, Master i Bogdan  wybrała się na wycieczkę rowerową. Organizator  wyprawy Bogdan zapewniał o przyjemnej trasie. Po dłuższym podjeździe (podejściu) na Magurkę miało być  z górki i trochę podjazdów. Rzeczywistość okazałą się jeszcze ciekawsza.

Po przejechaniu (częściowo - przejściu) 15 km w czasie 2 godz. Byliśmy u podnóża Jałowca w Zawoi Wełcza. 60 minut zajęło nam dotarcie do schroniska Opaczne gdzie postanowiliśmy odpocząć, posilić się i uzupełnić płyny.

Na szczyt dostaliśmy się mijając po drodze zdumionych turystów pieszych, którzy kiwali z podziwem głowami. Na szczycie zrobiliśmy to po co tam wybraliśmy się – bęcnęliśmy się w trawie i oglądaliśmy niebo.

Zjazd ze szczytu Jałowca okazał się wymagający technicznie. Sprawdziły się nasze umiejętności i sprawne hamulce. Po dotarciu do cywilizacji - Stryszawa Siwcówka i przeliczeniu grupy rozpoczęliśmy zjazd drogami asfaltowymi. Po krótkim przystanku na lody i uzupełnienie  płynów  postanowiliśmy odwiedzić festyn z okazji święta zabawki. Po dotarciu na miejsce i obejrzeniu występów regionalnych i fragmentu kabaretu, zgodnie zakończyliśmy wycieczkę.

Pozdrawiamy wszystkich, spędzających aktywnie czas, tych przed TV też.