Puchar Mistrzów - Staszów

rok 2014 » Puchar Mistrzów - Staszów

Drużyna Dziadków Sucha Beskidzka wystąpiła w weekend 8-9. listopada w Staszowie w bardzo silnie obsadzonym turnieju siatkarskim. Były to zarazemeliminacje Siatkarskiego Pucharu Mistrzów 2014 – największego amatorskiego turnieju siatkówki mężczyzn w Polsce. Zwycięzca zawodów awansował do finału głównego, który w połowie grudnia odbędzie się w Kraków Arenie. – W takim turnieju jeszcze nie graliśmy – przyznał Krzysztof Janoszek.

 

Dziadki trafiły do grupy C, gdzie ich rywalami były drużyny Eko – Jumir Zamek Będzin oraz Miasto Staszów. W pierwszym pojedynku z gospodarzami turnieju (ostatecznie zajęli w nim drugie miejsce) Dziadki przegrały 3:0(25:16,25:22,25:22). W drugim spotkaniu po tie-braku Dziadki były górą – niestety było to pierwsze i jedyne zwycięstwo Dziadków w hali w Staszowie. W spotkaniu barażowym (do dwóch setów) Dziadki uległy Pronetbud Piekary Śląskie 2:0 i wiedziały, że następnego dnia o medale nie powalczą.  - Nigdy wcześniej nie grałem z taką drużyną. Pokazali nam, w jakim miejscu się znajdujemy. W ogóle się ze sobą nie komunikowali, wiedzieli kto ma co robić na boisku i to robili – powiedział Michał Tarasek. – To był kosmos, jak zderzenie ze ścianą. Rywale mieli po dwa metry wzrostu – przyznał Krzysztof Janoszek.

W spotkaniu o piąte miejsce Dziadki uległy RKS Siłownia Herkules Jastrzębie Zdrój 3:2 – Dziadki rozpoczęły mecz bardzo źle, bo od dwóch przegranych setów (do 17 i 18), ale potrafili doprowadzić do tie-breaka (do 21 i 23). W piątym secie górą byli jednak siatkarze z Jastrzębia Zdrój, którzy zwyciężyli do dwunastu. – Ciśnienie z nas trochę zeszło i daliśmy pograć wszystkim naszym zawodnikom – dodał Krzysztof Janoszek.

Skład Dziadków: Krzysztof Janoszek, Bogusław Janoszek, Sebastian Fronczak, Kamil Semik, Paweł Marciniak, Jan Kościelniak, Michał Tarasek, Jakub Zieliński, Bartosz Gliniecki, Katarzyna Kościelniak, Jarosław Trzeciak, Mateusz Hyciek.

podaje http://sucha24.pl/                     więcej: tutaj