Finał IV Memoriału Józefa Zemana w Wadowicach

rok 2014 » Finał IV Memoriału Józefa Zemana w Wadowicach

Drużyna Dziadków z Suchej Beskidzkiej pokonała zespół Talarinios z Czarnego Gronia w finale IV Memoriału Józefa Zemana. W siatkarskim turnieju drużyn w Wadowicach wzięło udział dziesięć składów z kilku powiatów.

Stowarzyszenie ALPS od czterech lat organizuje na początku grudnia Memoriał Józefa Zemana. Dwudniowa impreza siatkarska w Wadowicach - w której biorą udział drużyny młodzieżowe, jak i składy seniorskie - jest swoistym hołdem oddawanym zasłużonemu dla wadowickiego sportu nauczycielowi i trenerowi zmarłemu 30 listopada 2010 roku.

Siatkówka w Wadowicach nie umarła i nie umrze. Nasze stowarzyszenie to dzisiaj przede wszystkim inwestowanie w młodzież. Powstał projekt klasy sportowej, są zajęcia popołudniowe, w których młodzież ma okazję trenować siatkówkę w kilku grupach wspieranych przez ALPS. W sumie jest to koło 300 osób, w miarę regularnie z nami trenują i grają. To duży sukces - mówi nam Mariusz Jasiński ze Stowarzyszenia ALPS.

W pierwszym dniu siatkarskich zmagań na parkiecie Zespołu Szkół Publicznych nr 3 walczyły drużyny dorosłych w kategorii open. Do turnieju zgłosiło się 10 takich składów (Maspex, TMT, Aeiouy, Challenge, Dziadki, ALPS Wadowice, Przyjaciele Siatkówki, Talarinios, Zawojanie, ALPS I).

W sobotę (6.12) do Wadowic zjechali zawodnicy z kilku powiatów oprócz wadowickiego, także z suskiego i oświęcimskiego. W finale rozgrywek zespół Dziadków z Suchej Beskidzkiej pokonał 2:0 (25:14; 25:20) w setach skład Talarinios, zbudowany z grupy trenerów narciarskich z Czarnego Gronia. Drużyna z Suchej przebrnęła przez turniej modelowo, w tym dniu nie miała sobie równych. Jednocześnie statuetka najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Jana Mastera – Kościelniaka z reprezentacji Dziadków.

Nasz zespół istnieje już od 30 lat. Oczywiście nie w takim jak dziś składzie, ale spotykamy się  w miarę regularnie na treningach, uczestniczymy w zawodach, ligach amatorskich. To bardzo dobry pomysł na spędzanie wolnego czasu i relaks - mówili nam po zawodach siatkarze z Suchej Beskidzkiej.

Trzecie miejsce w turnieju zdobyła drużyna Challenge z Budzowa, która wygrała walkowerem w małym finale z reprezentacją Maspeksu Wadowice.
W niedzielę (7.12) zaplanowano od rana w Zespole Szkół Publicznych nr 3 rozgrywki drużyn młodzieżowych.

Finał turnieju w kategorii Open:

 

DZIADKI 2:0 (25:14; 25:20) TALARINIOS
Dziadki: Jakub Zieliński, Jakub Borowy, Jan Kościelniak, Marcin Hudziak,  Zbysław Bartoszcze, Kamil Semik, Bogdan Janoszek, Dariusz Trzop, Krzysiek Janoszek,
Talarinios: Mariusz Gądor, Mateusz Kurec, Mateusz Talar, Przemek Baraniak Paweł Olma , Wiktor Gałuszka, Maciej Surma, Michał Romański,

 

podaje: http://wadowice24.pl/       cały artykuł